Кошаркашка репрезентација Србије савладала је у Фрибуру домаћина Швајцарску са 97:73 у утакмици квалификација за Мундобаскет 2027. године у Катару.
Било да имате питање, коментар, сугестију или било какав проблем који је у оквиру надлежности Владе, пошаљите нам своју поруку и потрудићемо се да вам одговоримо у најкраћем року. Уколико ваш проблем излази из оквира наших овлашћења, проследићемо поруку надлежној институцији.
Кошаркашка репрезентација Србије савладала је у Фрибуру домаћина Швајцарску са 97:73 у утакмици квалификација за Мундобаскет 2027. године у Катару.
Кошаркаши Србије су тек у последњој четвртини успели да сломе отпор домаћина, који је више од 35 минута одржавао резултатски прикључак.
У завршници треће четвртине наша репрезентација је први пут стекла двоцифрену предност (62:52), а на последњу паузу отишла са вођством 66:57.
У последњој четвртини Србија је успела да заустави транзициону игру Швајцарске и онемогући лака утрчавања домаћих кошаркаша, који су до тада одличним процентима шута одржавали неизвесност.
"Орлови" су серијом повећали предност, брзо отишли на више од 20 поена разлике, чиме су дефинитивно решили питање победника и уписали трећи тријумф у квалификацијама.
Наредни меч Србија игра против Босне и Херцеговине у Београду.