Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Састав
Председник Владе Републике Србије
Генерални секретар
Потпредседници и министри
Скупштина

Најаве и обавештења

Почетна страна > Влада > > Период од 1945. до 1991. године

Период од 1945. до 1991. године

Влада др Благоја Нешковића (председник Владе) - од 9. априла 1945. године до 5. септембра 1948. године

Влада Петра Стамболића (председник Владе) - од 5. септембра 1948. године до 10. априла 1951. године

Влада Петра Стамболића (председник Владе) - од 10. априла 1951. године до 5. фебруара 1953. године

Влада Петра Стамболића (председник Извршног већа) - од 5. фебруара до 16. децембра 1953. године

Влада Јована Веселинова (председник Извршног већа) - од 16. децембра 1953. године до 6. априла 1957. године

Милош Минић
Влада Милоша Минића (председник Извршног већа) - од 6. априла 1957. године до 12. априла 1958. године

Влада Милоша Минића (председник Извршног већа) - од 12. априла 1958. године до 9. јуна 1962. године

Влада Слободана Пенезића (председник Извршног већа) - од 9. јуна 1962. године до 26. јуна 1963. године

Влада Слободана Пенезића (председник Републичког извршног већа) - од 26. јуна 1963. године до 17. новембра 1964. године

Влада Драгија Стаменковића (председник Републичког извршног већа) - од 17. новембра 1964. године до 6. маја 1965. године

Влада Драгија Стаменковића (председник Републичког извршног већа) - од 6. маја 1965. године до 6. маја 1967. године

Влада Ђурице Јојкића (председник Републичког извршног већа) - од 6. маја 1967. године до 7. маја 1969. године

Влада Миленка Бојанића (председник Републичког извршног већа) - од 7. маја 1969. године до 6. маја 1974. године

Иван Стамболић
Влада Душана Чкребића (председник Извршног већа Скупштине СР Србије) - од 6. маја 1974. године до 6. маја 1978. године

Влада Ивана Стамболића (председник Извршног већа Скупштине СР Србије) - од 6. маја 1978. године до 5. маја 1982. године

Влада Бранислава Иконића (председник Извршног већа Скупштине СР Србије) - од 6. маја 1982. године до 6. маја 1986. године

Влада др Десимира Јефтића (председник Извршног већа Скупштине СР Србије) - од 6. маја 1986. године до 5. децембра 1989. године

Влада др Станка Радмиловића (председник Извршног већа Скупштине СР Србије) - од 5. децембра 1989. године до 11. фебруара 1991. године

Владе Србије: Од устаничке
до европске Србије
Од 1805. до 1858. године
Од 1858. до 1918. године
Од 1945. до 1991. године
Од 1991. до 2000. године
Од 2000. године до данас

Новија историја вишестраначког политичког система у Србији
Владе Републике Србије од 1990. године до данас

Влада Србије на Интернету
Вебсајт Владе Републике Србије кроз време
"Исток на западу, запад на истоку" (1998.)

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs