Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Састав
Председник Владе Републике Србије
Генерални секретар
Потпредседници и министри
Скупштина

Најаве и обавештења

Почетна страна > Влада > > Период од 1805. до 1858. године

Период од 1805. до 1858. године

Прота Матеја Ненадовић
Прва влада Србије основана је на Велику Госпојину, 28. августа 1805. године у Великом Борку и звала се Правитељствујушчи совјет. Њено седиште касније је премештено у манастир Вољавча код Страгара, а потом и у манастир Боговађа, у Смедерево, и најзад у Београд.

Од 15. августа 1805. године до почетка 1807. године на челу Правитељствујушчег совјета био је прота Матеја Ненадовић

Од почетка 1807. године до 10. јануара 1811. године овим телом руководи Младен Миловановић

Од 10. јануара 1811. године до 22. септембра 1813. године Правитељствујушчим совјетом руководи Карађорђе Петровић

Карађорђе Петровић
Влада Коче Марковића - од 3. фебруара 1835. године до 14. фебруара 1839. године

Влада Аврама Петронијевића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 14. фебруара 1839. године до 26. априла 1840. године (од 26. априла до 3. маја 1840. године заступао га Паун Јанковић)

Влада Ђорђа Протића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 3. маја до 26. августа 1842. године

Влада Аврама Петронијевића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 26. октобра 1842. године до 24. септембра 1843. године

Влада Алексе Симића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 24. септембра 1843. године до 29. септембра 1844. године

Влада Аврама Петронијевића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 29. септембра 1844. године до 10. априла 1852. године

Илија М. Гарашанин
Влада Илије М. Гарашанина (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 13. априла 1852. године до 14. марта 1853. године

Влада Алексе Симића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 14. марта 1853. године до 16. децембра 1855. године

Влада Алексе Јанковића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 16. децембра 1855. године до 29. маја 1856. године

Влада привременог председника Стевана Марковића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 29. маја 1856. године до 16. септембра 1856. године, а потом сталног председника Алексе Симића - од 16. септембра 1856. године до 19. јуна 1857. године

Влада Стевана Марковића (представник књажевски и попечитељ иностраних дела) - од 19. јуна 1857. године до 31. маја 1858. године

Владе Србије: Од устаничке
до европске Србије
Од 1805. до 1858. године
Од 1858. до 1918. године
Од 1945. до 1991. године
Од 1991. до 2000. године
Од 2000. године до данас

Новија историја вишестраначког политичког система у Србији
Владе Републике Србије од 1990. године до данас

Влада Србије на Интернету
Вебсајт Владе Републике Србије кроз време
"Исток на западу, запад на истоку" (1998.)

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs